Press Room

Konferencja PolEcho 2023 za nami

W dniach 21-22 kwietnia na PGE Narodowym odbyła się XXIV Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego PolEcho 2023. To coroczna i jedna z największych ogólnopolskich konferencji kardiologicznych. W tym roku zgromadziła ponad 1400 uczestników.

PolEcho 2023fot. Wojciech Deutschmann / Grupa casusBTL

Jest to najliczniej odwiedzana przez kardiologów konferencja wśród wszystkich Sekcji i Asocjacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. To dowód na to jak ważnym tematem jest kwestia rozpoznawania i leczenia chorób serca i naczyń. Podczas licznych sesji naukowo-dydaktycznych, warsztatowych i plakatowych prezentowane były aktualne osiągnięcia w dziedzinie obrazowania serca i naczyń ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki ultrasonograficznej – echokardiografii. Wykładowcami na konferencji byli znani naukowcy, kardiolodzy i kardiochirurdzy z Polski oraz z zagranicy.

- PolEcho 2023 to niezwykle interesujące wykłady, sesje: abstraktowe, przypadków klinicznych, plakatowe, warsztatowe, pokazy w Wiosce Symulacyjnej, a także panele dyskusyjne. Na konferencji mieliśmy zaszczyt gościć również Prezydent-Elekt Europejskiej Asocjacji Obrazowania Sercowo-Naczyniowego (EACVI) – Victorię Delgado. Wydarzenie spotkało się z niezwykłym odzewem słuchaczy i żywymi dyskusjami zarówno na salach wykładowych jak i w kuluarach PGE Narodowego – najnowocześniejszego i największego tego typu obiektu w Polsce, a także jednego z symboli Warszawy. W konferencji wzięło udział na miejscu ponad 1000 słuchaczy i ponad 400 gości online. W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Państwu za udział. Przede wszystkim naszym gościom, słuchaczom, którzy tak licznie nas odwiedzili, ale także wszystkim członkom Komitetu Organizacyjnego, Komitetu Naukowego, wolontariuszom, z którymi pracowaliśmy przez wiele miesięcy nad tym, aby konferencja się udała. Serdecznie dziękuję ogromnemu gronu partnerów, sponsorów, patronów i organizatorom za zaangażowanie i wszelkie wsparcie – powiedział prof. dr hab. n. med. Piotr Szymański, Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego PolEcho 2023.


fot. Wojciech Deutschmann / Grupa casusBTL

Komitet Naukowy przygotował wyjątkowo atrakcyjny program merytoryczny, który zawierał sesje i wykłady prezentujące aktualne możliwości diagnostyczne echokardiografii, w powiązaniu z innymi metodami obrazowania w aspekcie ich zastosowań w praktyce klinicznej, jak również prezentujące najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Podczas konferencji pojawiły się prezentacje zastosowania technik obrazowych w najnowszych rekomendacjach ESC, EACVI i innych towarzystw naukowych, sesje poświęcone m.in. przewlekłej i ostrej chorobie wieńcowej, kardiochirurgii małoinwazyjnej i robotycznej, diagnostyce przedsionków i komór serca, kardiologii dziecięcej, obrazowania u ciężarnych, i echokardiografii przezprzełykowej. Warsztaty praktyczne i Wioska Symulacyjna dały okazję do ćwiczeń praktycznych ze wsparciem ekspertów.

- Była to kolejna świetna konferencja Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Spotkaliśmy się w wyjątkowo licznym gronie uczestników, osób zaangażowanych, ekspertów w zakresie echokardiografii. Mogliśmy dyskutować na różne tematy, mieliśmy szereg eksperckich sesji, ale przede wszystkim wiele sesji przygotowanych przez samych uczestników. Po raz pierwszy ponad 40 prac zgłoszonych przez uczestników tego spotkania było prezentowanych na żywo, było ocenianych i dyskutowaliśmy na ich temat
– powiedziała prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, Przewodnicząca Asocjacji Echokardiografii PTK, członkini Komitetu Naukowego PolEcho 2023.

fot. Wojciech Deutschmann / Grupa casusBTL

- Było mnóstwo bardzo ciekawych wykładów, które porządkują naszą wiedzę z echokardiografii czy kardiologii klinicznej i pozwalają zastosować najnowsze rozwiązania w diagnostyce w naszej codziennej pracy. Były również sesje symulatorowe, w których uczestniczyło bardzo wiele osób, sesje były w pełni wypełnione ćwiczącymi. Cieszy nas to bardzo i jest to dowód, że dobrze przygotowaliśmy program tej konferencji. Już teraz zapraszamy Państwa na kolejną konferencję, która odbędzie się w przyszłym roku w Krakowie. Postaramy się jeszcze wyżej postawić poprzeczkę. Zapraszamy do Krakowa na PolEcho 2024 – powiedział prof. dr hab. n. med. Andrzej Gackowski, Przewodniczący - Elekt Asocjacji Echokardiografii PTK, członek Komitetu Naukowego PolEcho 2023.

Kolejne, coroczne spotkanie naukowo-dydaktyczne kardiologów zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem chorób serca i naczyń PolEcho 2024 odbędzie się w Krakowie.

fot. Wojciech Deutschmann / Grupa casusBTL

Fotorelacja: Galeria PolEcho 2023

Przygotował:
Bartosz Szymański
Grupa casusBTL
bartosz.szymanski@casusbtl.pl
tel. +48 662 021 181

PolEcho 2023 - XXIV Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego      

W dniach 21-22 kwietnia 2023 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wydarzenie jest kolejnym, corocznym spotkaniem naukowo-dydaktycznym kardiologów zajmujących
się rozpoznawaniem i leczeniem chorób serca i naczyń. Jest to jedna z największych ogólnopolskich konferencji kardiologicznych. 

- W tym roku konferencja zawita do Warszawy. Podwoje otworzy dla nas PGE Narodowy - miejsce od wielu dziesięcioleci będące świadkiem wielu wielkich widowisk sportowych, kulturalnych i społecznych. Będziemy się starać, aby PolEcho 2023 było, podobnie jak w latach poprzednich, wydarzeniem edukacyjnym na najwyższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że ciekawy, zróżnicowany i angażujący program merytoryczny przełożą się na wysoką frekwencję entuzjastów echokardiografii – powiedział prof. dr hab. med. Piotr Szymański, Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego XXIV Ogólnopolskiej Konferencji Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W czasie licznych sesji naukowo-dydaktycznych prezentowane będą aktualne osiągnięcia w dziedzinie obrazowania serca i naczyń, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki ultrasonograficznej – echokardiografii. Wykładowcami na Konferencji będą znani naukowcy, kardiolodzy i kardiochirurdzy z Polski oraz zaproszeni goście z zagranicy. Komitet Organizacyjny przewiduje udział ponad 1000 kardiologów z całej Polski. Zaproszenie do udziału w kongresie przyjęła prezydent-elekt Europejskiej Asocjacji Obrazowania Sercowo-Naczyniowego (EACVI) – Victoria Delgado.

Komitet Naukowy przygotował wyjątkowo atrakcyjny program merytoryczny, zawierający sesje i wykłady prezentujące aktualne możliwości diagnostyczne echokardiografii, w powiązaniu z innymi metodami obrazowania w aspekcie ich zastosowań w praktyce klinicznej, jak również prezentujące najnowsze osiągnięcia technologiczne. W programie znajdą się prezentacje zastosowania technik obrazowych w najnowszych rekomendacjach ESC, EACVI i innych towarzystw naukowych, sesje poświęcone m.in. przewlekłej i ostrej chorobie wieńcowej, kardiochirurgii małoinwazyjnej i robotycznej, diagnostyki przedsionków i komór serca, kardiologii dziecięcej, obrazowania u ciężarnych, echokardiografii przezprzełykowej oraz różnych metod obrazowania, czy oceny wad serca i sztucznych zastawek.

Podczas wydarzenia wygłoszonych zostanie około 60 prezentacji merytorycznych w ciągu dwóch, wypełnionych od rana do wieczora, dni obrad. Uczestnicy będą mieli również szansę na udział w konkursowej sesji przypadków klinicznych, intensywnych warsztatach, sesji plakatowej prac naukowych, a także panelach dyskusyjnych.

Rejestracja na XXIV Ogólnopolską Konferencje Asocjacji Echokardiografii PTK możliwa jest na stronie internetowej konferencji polecho2023.ptkardio.pl. Serdecznie zapraszamy na PGE Narodowy!


Przygotował:
Bartosz Szymański
Grupa casusBTL
bartosz.szymanski@casusbtl.pl
tel. +48 662 021 181